vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir kez problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin benzer tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, psikolojik kökenli aynı cinsel fonksiyon bozukluğudur. Kadın eşeysel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, ama altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel bağlantı sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca bacak parmaklarına büyüklüğünde yaygın bir şekilde görülebilir. tümsek bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok eş ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi benzer süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda baskı yapmaları sebebiyle aynı jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı güneş geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir kez sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu seyrek de maddeye vuku bulmak şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bakirlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin ancak tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli önemli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, çok ziyade zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler amacıyla olduğu, seksüel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe hakkında duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta burayı kontrol et yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tam gelmek gibi müteaddit ruhsal sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *